Ideální dopravní dostupnost

V docházkové vzdálenosti od projektu se ve směru na Horní Libeň nachází tramvajová zastávka Bulovka, ze které Vás pravidelné spoje dopraví během několika minut na metro C Kobylisy anebo ke stanici metra B Palmovka. Pokud se vydáte opačným směrem na Střížkov, můžete využít stejnojmennou stanici metra C na pomezí Střížkova a Proseku. Rozhodnete-li se pro jízdu autem, není nic snadnějšího než se napojit na Pražský okruh, který se nachází pouhých pár minut od projektu. Odtud se už s využitím tunelového komplexu Blanka dostanete jak do centra, tak i v opačném směru do Letňan a poté rychle ven za hranice hlavního města.

Volnočasové aktivity: vše na dosah ruky

V okolí Villy Střížkovská je bezpočet možností pro odpočinek i aktivní trávení volného času:

  • Prosecké skály se dvěma vyhlídkami na panorama Prahy
  • Sport centrum Prosek s hřišti na malou kopanou, nohejbal, hokejbal a basketbal, kurty na tenis a plážový volejbal, a dále s atletickou dráhou a stolním tenisem
  • Park Václavka a tři dětská hřiště přímo na Střížkově
  • Park Přátelství na Proseku a park Pod Korábem v Libni
  • Thomayerovy sady s dětským hřištěm a začátkem cyklostezky podél Vltavy
  • OC Letňany s multikinem, zimním stadionem, aquaparkem, surfovací arénou a větrným simulátorem pro seskok padákem
  • Bobová dráha Prosek

Zeleň v bezprostředním sousedství

Villa Střížkovská se nachází v blízkosti Proseckých skal, které nabízejí zelené útočiště s jedinečnými výhledy na Prahu. V Libni určitě stojí za návštěvu park Pod Korábem s naučnou stezku Košinka anebo Thomayerovy sady, obojí s krásným dětským hřištěm. Thomayerovy sady jsou navíc začátkem cyklostezky podél Vltavy ve směru do Troje se zoologickou a botanickou zahradou. Příjemná je také procházka Parkem Přátelství mezi stanicemi metra Prosek a Střížkov.

Stoprocentní občanská vybavenost

Vynikající občanská vybavenost zahrnuje supermarket přímo v ulici, širokou nabídku služeb v blízkém okolí a lékařskou péči v nemocnici Na Bulovce jen kousek od projektu. Také možnosti kulturního a společenského vyžití jsou v blízkosti Villy Střížkovská nepřeberné: od multikina v Letňanech přes Divadlo pod Palmovkou a Salesiánské divadlo až po volnočasová centra v Praze 8 i 9.

Vzdělávání a školské instituce

Další předností lokality je dostupnost řady mateřských a základních škol. Jen pár minut od projektu se nachází MŠ Na Korábě, Základní škola Bohumila Hrabala, Mateřská škola Litvínovská 490, Základní škola Litvínovská 500 a Základní škola s rozšířenou výukou výpočetní techniky Litvínovská 600. Za zmínku stojí také nedaleká anglická školka KinderGarten Střížkov nebo dvě gymnázia: Thomase Manna a Litoměřická.